ייעוץ משכנתאות

מפגש משפחתי עם סוכן נדלן

בין אם מדובר במשכנתא הראשונה שלכם, ובין אם לא ייעוץ משכנתאות הוא ליווי הכרחי ויעיל במיוחד. רובנו לא מבינים בתחום המשכנתאות, מדובר בתחום רווי בפרטים קטנים ומידע רב בין השורות, המצריך ידע במגוון תחומים כמו: תכנון פיננסי, הבנת תמונת המצב של הלווה, ידע מעמיק באפשרויות השונות שהשוק מציע ואפילו לא פחות חשוב – יכולת ניהול משא ומתן מול הגופים המלווים כמו הבנקים.

כן כן, אם לא ידעתם את זה, גם על תנאי המשכנתא שלכם ניתן ורצוי להתמקח. יועצי משכנתאות מובילים הם אלה שיודעים להתמקח עבורכם ולהשיג לכם משכנתאות שלא הכרתם, או שאתם לא יכולים להגיע אליהם בכוחות עצמכם. משכנתא היא לא הלוואה רגילה, וכשמדובר בקורת הגג שלכם אתם רוצים להיות במקום בטוח.

במאמר הבא נבין יחד איתכם מהם היתרונות שמעניק לכם ייעוץ משכנתאות מקצועי ומיומן, ומה ההבדל בין ייעוץ פרטי ובנקאי.

מהו ייעוץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתאות הוא שם נרדף לליווי אישי וצמוד בכל תהליך המשכנתא, מהשלבים הראשוניים ועד השלבים האחרונים בתהליך. הייעוץ נחשב כמומחה למשכנתאות וכלכלה מנוסה ומיומן שיודע לייעץ לכם לגבי כל הקשור במשכנתא חדשה או קיימת, ולהביא עד אליכם את פתרונות המימון מתאמים לכם. 

היתרונות של ייעוץ משכנתאות.

בייעוץ משכנתאות היתרונות שאתם זוכים להם שווים הרבה מאוד כסף, ויעניקו לכם הרבה מאוד נחת. אז בואו נכיר את היתרונות שמעניק לכם ייעוץ מקצועי.

  1. גישה להיצע נרחב יותר של משכנתאות

פנייה ישירה מצידכם לבנק פירושה שתהיה לכם גישה רק לתנאי המשכנתא שאותו בנק מציע. לעומת זאת, יועץ משכנתאות טוב ידע לסקור כל פינה בשוק כדי להציג לכם את המשכנתאות המתאימות ביותר לנסיבות הפיננסיות שלכם.

  1. התאמת המשכנתא בצורה מדויקת לצרכים שלכם

הניווט במבוך המשכנתאות עשוי להרגיש מרתיע עם כל כך הרבה סוגים שונים של תמהילי משכנתא. במיוחד כשתנאי השוק עשויים להשתנות לעיתים קרובות, במיוחד כאשר שיעורי הריבית נעים או אינפלציה משתוללת. בייעוץ משכנתאות תקבלו את הסיוע המושלם למציאת התמהיל המדויק ביותר, בהתבסס על גובה ההון העצמי שיש ברשותכם, גובה הכנסות שלכם, ונסיבות אישיות רחבות יותר.

בייעוץ משכנתאות תקבלו הסבר מפורט בשפה שלכם על סוגי המשכנתאות השונים, ותקבלו ייעוץ נכון על משך התקופה הכדאית והגמישות של העסקה בהתאם לשלב בו אתם נמצאים בחיים.

  1. עושים את ה"עבודה השחורה" בשבילכם

יועצי משכנתאות הם אלה שינהלו עבורכם את כל תהליך לקיחת המשכנתא, החל מבחינת הצרכים ויכולות שלכם עד לקבלת האישור העקרוני המיוחל, ולאורך כל תהליך הבקשה, ההצעה והעברת הכסף. יועצי המשכנתאות יעברו בין הבנקים השונים ויבצעו משא ומתן בשמכם, תוך שמירה מלאה על האינטרסים שלכם מול גופים גדולים אלה. 

בנוסף לכך, עליכם לדעת כי יש יועצים המציעים ליווי לאורך כל תקופת החזר המשכנתא עד ההחזר האחרון.

  1. מגדילים את הסיכויים לקבלת אישור למשכנתא

ייעוץ משכנתאות יגדיל את הסיכויים שלכם לקבלת אישור עקרוני בפרט וקבלת משכנתא בכלל כיוון שהוא יודע אילו בדיקות יש לבצע טרם הגשת הבקשה. הבדיקות האלה יסייעו לכם ולו לדעת איך להציג את המצב הנוכחי בצורה בה הבנק כן יאשר לכם את ההלוואה.

בנוסף לכך, יועץ מקצועי הוא לרוב בעל קשרים אישיים עם גורמים בבנקים, והוא יודע כיצד כל בנק עובד ואיך "להגיע ללב שלו". מה ששוב מגביר את הסיכויים שלכם באופן משמעותי. 

  1. סיוע במצבים בהם ההכנסה לא תקינה

במקרים של עצמאיים או אנשים שההכנסה שלהם לא שוטפת או מגיעה ממקורות שונים ולא יציבה למשל, יועץ משכנתאות יהיה עבורכם פתרון יעיל במיוחד. יועצי המשכנתאות בעלי ניסיון רב בתחום, והם יודעים כיצד לטפל באתגרים מהסוג הזה.

מה ההבדל בין ייעוץ משכנתאות פרטי לבין ייעוץ משכנתאות בנקאי ומה מומלץ לכם?

ההבדל המרכזי והחשוב ביותר בין ייעוץ משכנתאות פרטי לבין ייעוץ משכנתאות בנקאי הוא האינטרס של היועץ והיצע המשכנתאות שהוא יכול להציע לכם. כלומר, יועץ משכנתאות פרטי הוא מטעמכם והאינטרס שלו הוא לשמור על האינטרסים שלכם, מה גם שהוא יכול להציע לכם מגוון הצעות נרחב יותר כי יש לו האפשרות לקבל הצעות למשכנתא מכל הבנקים ללא הגבלה. 

לעומתו, יועץ משכנתאות בנקאי הוא מטעם הבנק, והאינטרס המרכזי שלו הוא לשמור על האינטרסים של הבנק, כלומר שאתם תשלמו כמה שיותר. בנוסף לכך, הוא יכול להציע לכם הצעות למשכנתאות אך רק מההיצע שהבנק שלו מציע, מה שמקטין את האפשרויות שלכם באופן משמעותי.

בשורה התחתונה

ייעוץ משכנתאות פרטי הוא אחד השירותים המקצועיים המשתלמים והטובים ביותר שאתם יכולים להניח לצדכם בתהליך המסובך הזה. ייעוץ משכנתאות מעניק לכם יתרונות רבים ומגוונים ששווים הרבה מאוד כסף וגם זמן יקר. תהליך קבלת משכנתא שמנוהל נכון מביא לתמהיל מדויק עבורכם והרבה מאוד נחת. 

כשאתם בוחרים את יועץ המשכנתאות שלכם עליכם לזכור את העובדה שיועץ פרטי עובד בשבילכם ויועץ בנקאי עובד בשביל הבנק, והשאיפה שלכם היא לצוות לדרך הזאת אדם מנוסה שיעמוד על המשמר ויביא לשולחן את ההצעות הטובות ביותר עבורכם.

יצירת קשר מהירה

תפריט נגישות